Gebruikers - Auteurs & Gebruikers
Geplaatst 22 maart 2008 | Laatst bewerkt 15 april 2008 door anja | Print |
Dashboard->Gebruikers -> Auteurs & gebruikers

Daar is tie weer, de zoekfunctie, had hem al gemist bij de beschrijvingen van instellingen en plugins.
Overzicht:
Onder ‘Beheer Gebruikers’ kun je de link aanklikken van ‘alle gebruikers’ en de linken van de rollen die je aan je leden hebt toegewezen zoals beheerder, editor, author, contributor, subscriber en premium subscriber. Na aanklikken van deze rollen worden de leden vervolgens in hun rol getoond.
Je kunt leden selecteren d.m.v. aanvinken en ze vervolgens verwijderen of hun rol wijzigen. Klik hier voor lijst rollen en rechten met permissies
Klikken op:
- Gebruikersnaam: het profielscherm van de deelnemer wordt getoond. Je kunt hier de gegevens van de deelnemer wijzigen. (Doe dit wel in overleg, om boze gezichten te voorkomen)
- het email adres van de gebruiker, je email programma wordt geopend en je kunt direct een mail naar deze gebruiker verzenden.
- berichten, er wordt een lijst getoond van de berichten die deze gebruiker geplaatst heeft.
Gebruiker toevoegen
Je kunt handmatig nieuwe deelnemers toevoegen aan je site. Voer de gegevens in en klik ‘Gebruiker toevoegen’. Vervolgens ontvang jij een mail dat een nieuwe gebruiker is toegevoegd. Helaas je nieuwe deelnemer ontvangt niets.
Opmerking bij nieuwe leden handmatig toevoegen: Stel je nieuwe leden zelf op de hoogte met de link van je site, zijn/haar gebruikersnaam en wachtwoord. (Per mail, msn, skype, telefoon, rooksignaal of misschien zelfs per handgeschreven brief).

Auteur en schrijver lijken mij dezelfde rol te hebben. Maar wie ben ik, om dit te beweren? Als alternatief raad ik je aan de role manager plugin van Thomas te gebruiken. Je kunt met deze plugin naar eigen inzicht (zelfs per gebruiker) rollen en rechten toewijzen. De download kun je vinden op de site van de maker Thomas. http://www.im-web-gefunden.de/wordpress-plugins/role-manager/
Hoi Anja,
Heb nu een groot probleem, wellicht heb je een oplossing.
Mijn auteurs en schrijvers kunnen geen reacties meer goedkeuren… Wat kan ik hier aan doen ? Ze hebben de optie niet meer. Nu MOET de beheerder alles doen. heb dit na het verhuizen van het ene naar het andere domein volgens mij gekregen.
Gerrie
Gerrie: Door de weinige informatie die je gegeven hebt doe ik een gok. Je zegt dat je naar een ander domein verhuisd bent. Heb je alle instellingen van WordPress nagelopen? Het wil weleens gebeuren dat dit naar de standaards wordt terug gezet.
Heb dit weblog gemaakt voor mijn werkgever.
Deze had, op dat moment, zelf geen domein dus ging de hosting via mijn eigen domein. Na oplevering wilde ik eea omzetten naar het (inmiddels aangeschafte) domein van mijn werkgever. Inderdaad gingen sommige dingen op default. Wat ik echter wil bereiken is dat (buiten de beheerder om) 1 persoon reacties kan goedkeuren van verschillende schrijvers. Op mijn domein was dat de auteur. Nu ineens kan de auteur alleen de aan hem gerichte reacties goedkeuren. Met als gevolg dat ik nu alle wachtwoorden moet vrijgeven van de schrijvers of ik moet deze persoon ook beheerder maken… Dat laatste wil ik zelf niet. Daarbij wil mijn werkgever sommige (oudere) berichten weer boven aan in de lijst plaatsen, dat lukt mij dus ook niet…
Gerrie: auteur wijzigen in ‘editor’ .Voor een overzicht van de rechten: Klikvoor schema rollen en rechten verdeling.
OF en hier heb je veel meer mogelijkheden: klik om naar de site van de plugin van role-manager te gaan.